Niezaprzeczalnym atutem kąpieli w balii jest fakt, że można z niej korzystać o każdej porze roku. Analizując jej prozdrowotne właściwości, powinniśmy zwrócić przede wszystkim uwagę na to, że taka kąpiel znakomicie rozgrzewa lub ochładza nasz organizm, wycisza i odpręża. Doskonale łagodzi nasze skołatane nerwy.

Kąpiele w balii zimową porą hartują nasze ciała. Mają również pozytywny wpływ na pracę naszego układu odpornościowego. By o to zadbać, wystarczy naprzemiennie korzystać z balii napełnionej gorącą wodą, a następnie wychodzić z niej i nacierać swoje ciało śniegiem. Kilkukrotnie powtarzany zabieg gwarantuje nam maksymalne pobudzenie naszego ciała do pracy, a także sprawi, że skutecznie pozbędziemy się z naszego organizmu szkodliwych toksyn.

Relaks w balii podczas ciepłych, letnich dni korzystnie wpłynie również na pracę naszego serca i całego układu krążenia, co jest szczególnie istotne w przypadku osób mających problemy z uregulowaniem ciśnienia. Co więcej, swoje działanie lecznicze znajduje także w przypadku chorób narządu ruchu, problemów z kręgosłupem, a także różnego rodzaju nerwobóli.

Balia