Zrelaksuj się w naszym podgrzewanym basenie. Pływanie daje wiele korzyści zdrowotnych. To fantastyczna aktywność ogólnorozwojowa. Pływanie: wspomaga układ oddechowy, ma pozytywny wpływ na stawy, pomaga zrzucić zbędne kilogramy, pobudza układ krążenia, poprawia kondycję i wytrzymałość, wpływa pozytywnie na nastrój, koryguje wady postawy, poprawia koordynację ruchową, obniża poziom złego cholesterolu, pomaga redukować stres. Pływanie w basenie pełni rolę profilaktyczną i rehabilitacyjną dzięki temu, że podczas ruchu w wodzie angażujemy praktycznie wszystkie mięśnie. Nawet jeśli nie umiesz pływać, możesz ćwiczyć w wodzie. W trakcie zajęć aqua aerobiku wymodelujesz swoją sylwetkę. 

Będąc gościem Olimpia & Spa Resort Szczyrk masz nielimitowaną możliwość korzystania z basenu krytego (basen dostępny wyłącznie dla naszych gości), który został stworzony, aby zapewnić odpoczynek, odświeżenie i relaks. Jest to basen ze sztuczną falą (tajfun) . Ze względu na zdrowie naszych gości nie jest chlorowany, tylko OZONOWANY.

Kryty podgrzewany basen

Jacuzzi

Wytwarzane w wodzie bąbelki przyspieszają cyrkulację krwi, co prowadzi do usuwania toksyn z organizmu oraz zastąpienia ich tlenem i substancjami odżywczymi. Jednocześnie jacuzzi niweluje obrzęki nóg, zmniejsza ból ścięgien, więzadeł oraz stawów, a także napięciowego bólu głowy. Dodatkowym atutem hydromasażu Columba jest specjalnie jodowana, lecznicza woda.

Oprócz korzyści zdrowotnych, korzystanie z jacuzzi przynosi także ulgę w innych dziedzinach:

  • pomaga na bezsenność – wysoka temperatura wody podnosi temperaturę naszego ciała, mięśnie są rozluźnione a organizm odprężony. 
  • walka ze stresem – masaż w wannie jacuzzi wspiera wydzielanie serotoniny w organizmie, przez co niweluje stres.

Jacuzzi polecane jest osobom cierpiącym na: początkowe stadia nadciśnienia tętniczego, migrenę, zaburzenia krążenia, zaburzenia odżywiania, osteoporozę, bóle kręgosłupa, artretyzm, depresję.

Niezaprzeczalnym atutem kąpieli w balii jest fakt, że można z niej korzystać o każdej porze roku. Analizując jej prozdrowotne właściwości, powinniśmy zwrócić przede wszystkim uwagę na to, że taka kąpiel znakomicie rozgrzewa lub ochładza nasz organizm, wycisza i odpręża. Doskonale łagodzi nasze skołatane nerwy.

Kąpiele w balii zimową porą hartują nasze ciała. Mają również pozytywny wpływ na pracę naszego układu odpornościowego. By o to zadbać, wystarczy naprzemiennie korzystać z balii napełnionej gorącą wodą, a następnie wychodzić z niej i nacierać swoje ciało śniegiem. Kilkukrotnie powtarzany zabieg gwarantuje nam maksymalne pobudzenie naszego ciała do pracy, a także sprawi, że skutecznie pozbędziemy się z naszego organizmu szkodliwych toksyn.

Relaks w balii podczas ciepłych, letnich dni korzystnie wpłynie również na pracę naszego serca i całego układu krążenia, co jest szczególnie istotne w przypadku osób mających problemy z uregulowaniem ciśnienia. Co więcej, swoje działanie lecznicze znajduje także w przypadku chorób narządu ruchu, problemów z kręgosłupem, a także różnego rodzaju nerwobóli.

Balia