ATRAKCJE W HOTELU
(w cenie pobytu)

Ping-Pong

Piłkarzyki

olimpia_resort_spa_nocleg_hotel_szczyrk_bilard

Bilard

Taras Słoneczny

leżaki, hamak, komplet wypoczynkowy

Kącik zabaw dla dzieci

olimpia_resort_spa_nocleg_hotel_szczyrk_gry_planszowe

Kącik gier

Kącik książkowy

Xbox z grami + Kino NETFLIX

GAME PASS GOLD

20230519_123646

Ekspres do kawy

Dostępny dla Gości przy recepcji

ATRAKCJE W OKOLICY

Kolejka na Skrzyczne

Skrzyczne to najwyższy szczyt Beskidów, o wysokości 1257 m n.p.m. Wznosi się w północno-wschodniej części Beskidu Śląskiego, w bocznym ramieniu pasma Baraniej Góry. Charakterystyczna sylwetka szczytu sprawia, iż jest w Szczyrku, ale także w całym kraju miejscem rozpoznawalnym, zarazem szczególnym z kilku powodów.

Sanktuarium Maryjne na Górce

Historia kultu Matki Bożej w Szczyrku na Górce rozpoczęła się 25 lipca 1894 roku. Wtedy to 12-letnia Julianna Pezda widziała po raz pierwszy Matkę Bożą

Chata Tajemnic

Robimy co w naszej mocy, aby nie zabrakło Wam emocji podczas wytężania umysłów 🙂 Dajcie nam spróbować wywołac uśmiechy na Waszych twarzach!

Park Szyszka

Szyszka Park - czyli w górach i w zgodzie z naturą. Wyjątkowe, turystyczne miejsce na mapie Szczyrku, w którym nie sposób się nudzić.

Mountain resort

Szczyrk Mountain Resort jest jednym z największych ośrodków narciarskich w Polsce. Zlokalizowany w Beskidzie Śląskim na zboczach szczytów Małe Skrzyczne 1211 m n.p.m. i Wierch Pośredni 1000 m n.p.m.

Beskid Sport Arena

Beskid Sport Arena to profesjonalnie przygotowany ośrodek narciarski w Szczyrku. Powstał z myślą o propagowaniu aktywności ruchowej, jako najlepszego sposobu spędzania wolnego czasu. Znajduje się w malowniczej Dolinie Biłej w Szczyrku.

Szlaki piesze

Beskid Śląski to jedno z najpopularniejszych turystycznych pasm górskich. Leży przy granicy z Czechami i Słowacją.

Trasy rowerowe

Szczyrk - raj dla lubiących rowery. W pobliżu miasteczka znajduje się także kilka pięknych, widokowych tras rowerowych o różnym poziomie trudności.

Stoki narciarskie

Na terenie Szczyrku działa kilka dużych szkółek i ośrodków narciarskich. Główne i najpopularniejsze stacje dla wielbicieli zimowego szaleństwa to Czyrna (Małe Skrzyczne 1211 m n.p.m.) oraz Solisko (Pośredni 990 m n.p.m.).

Stajnia "Eliksir"

25 cudownych koni, profesjonalna kadra instruktorska, piękne górskie tereny

Góra Żar

Tuż nad Międzybrodziem Żywieckim, w Beskidzie Małym, wznosi się wyjątkowa góra Żar. Panorama na sąsiednie góry i pagóry wraz ze śmigającymi nad głowami szybowcami jest warta wycieczki.

Bielsko Biała

Bielsko-Biała  to wyjątkowa miejscowość, która nie bez powodu nazywana jest “Małym Wiedniem”.

Jaskinie

Zapraszamy do zwiedzenia „całkiem innych jaskiń” - do odwiedzenia podziemi beskidzkich, nie spacerując oświetlonymi chodnikami, ale przeciskając się szczelinami, wspinając się i ześlizgując z progów, pokonując zaciski, przez kałuże i błoto, w ciemnościach rozjaśnianych tylko blaskiem lamp czołowych.

Leśny park niespodzianek

Jedną z ciekawszych atrakcji parku są muflony i daniele, które swobodnie przemieszczają się wśród zwiedzających, i które to można karmić z ręki. W zagrodach zobaczymy : żubry, jelenie szlachetne, sarny, dziki, żbiki czy jenoty. Bez sprzecznie największymi atrakcjami parku są sokolarnia i sowiarnia

Jezioro Żywieckie

Jezioro Żywieckie to szalenie pięknie położony zbiornik retencyjny, który powstał w roku 1966. Śmiało można zakrzyknąć, że uroczo wciska się pomiędzy falujące zbocza Beskidu Małego a granice Kotliny Żywieckiej i sam Żywiec.

Browar w Żywcu

Browar żywiecki założony w 1856 r. przez arcyksięcia Albrechta Fryderyka Habsburga, to jeden z najbardziej znanych browarów w Europie. 150 lat później w jego najstarszej, historycznej części swe podwoje otworzyło arcyciekawe muzeum…

Zamek w Bielsku

Wznoszący się w centrum Bielska-Białej zamek jest najstarszą i największą zabytkową budowlą na terenie historycznego miasta Bielska. Według legendy w jego miejscu znajdował się niegdyś gródek rozbójników napadających na podróżujących kupców. Książę opolski Kazimierz (†1229/30) miał zdobyć ową fortalicję i wytępić zbójców, a w miejscu tym wystawić dwór myśliwski, który z czasem rozbudowano do postaci okazałego zamku, przy którym rozwinęło się miasto.

Pałac w Żywcu

Piękny, klasycystyczny, parterowy pałac w Żywcu pochodzi z XVIII wieku i nazywany jest Nowym Zamkiem. W XIX wieku wcześniejszy pałac przebudowali Habsburgowie, nadając budowli obecny kształt.

Ogrody Kapias

Wspaniałe miejsce na spacer z całą rodziną 🙂 Pięknie zaprojektowany ogród, ścieżki, labirynt, plac zabaw, pyszna restauracja na niedzielny obiadek. Wstęp darmowy 🙂 Dobry i szybki dojazd ze Szczyrku.

aquapark

AQUAPARK w Szczyrku

  • 3 fantastyczne zjeżdżalnie wodne,
  • Bezpieczny basen rekreacyjny z leżakami,
  • Relaksujący jacuzzi (7 wewnątrz i 4 na zewnątrz),
  • Basen dla dzieci z placem zabaw wodnym,
  • 400-metrowy kompleks saun.
Aqupark mieści się w samym centrum Szczyrku.

pszczyna_pałac

Pałac w Pszczynie

Muzeum Zamkowe w Pszczynie to unikatowe miejsce na mapie Polski. Urzeka autentyzmem, przenosząc widza w klimat arystokratycznej rezydencji z przełomu XIX i XX wieku, której wygląd nie zmienił się po dziś dzień. Wokół Pałacu znajduje się także piękny zespół parkowy. Czas dojazdu ze Szczyrku ok. 40 minut samochodem.